Strašidla z ČSFD

19. srpen 2015 | 14.38 |
› 

Disktutéři z ČSFD? Vy...te si pr... :-)

Každý tuto stránku jednou navštívil a každý na tomto serveru vyhledával film. Je to užitečná stránka, svým způsobem hodně podobná dnešním mobilním aplikacím, které jsou symbolem doby. Kdyby existovala aplikace na sex, jistě by ji taky lidi stahovali. Jednoduché zadávání parametrů od žánru filmu, roku vzniku, případně další selekci od režiséra, herce a máte zábavu na dnešní večer. 

Webovku, založenou v roce 2001 její autor původně neměl (dle svého vyjádření) jako výdělečnou krávu, kterou lze krmit reklamou jedním koncem a vytáhnout tučný balík bankovek druhým. S rozvojem internetu však tento jeho původně koníček přerostl v masově navštěvovanou atrakci, v montrum, které se denně rozrůstá do větších rozměrů. Každý film (téměř) zde má vlastní fanklub a nejen film, ale dokument, herec, skladatel, režisér, scénárista a někdy i fiktivní postavy. 

Fajšmekři zde naleznou v profilech snímků zajímavosti k filmu (i když byste se bez nich klidně obešli, protože každý má ve svém okolí někoho, kdo Vás bezděčně zásobuje tětimo "zajímavostmi", které bez souvislejšího kontextu nedávají smysl a pokud nikoho takového neznáte, jste to nejspíš Vy).

Co však návštěvníkům této stránky bezesporu pije krev nejvíce, jsou komentáře. Není nad to, když po shlédnutí filmu, na který jste se těšili půl roku, sledovali každý trailer, studovali každou fotku a po návratu z kina zjistíte, že někdo pod nickem "obitus", "GoustDog" nebo "naytsirk" Vámi tolik očekávaný film drsně a suše zkritizoval. Vše bylo špatně od toho nejposlednějšího "detailu s popelníkem, který byl v každém záběru jinak, od mizerných dialogů až po neuvěřitelně nekvalitní kameru, naprosto se nehodícímu soundtracku" - no zkrátka, co názor, to opravdový filmový odborník, který právě vylezl z FAMU a musí své nabyté vědomosti hned pustit do světa. Vůbec tedy nepřekvapí, že názory vybraných distukérů lze najít pod téměř všemi filmy, které šly do kin za posledních 5 let a vždy se jedná o několika odstavcový fejeton na téma "Ty dvě hodiny už mi nikdo nevrátí".

Jako příklad může posloužit horrorová série Insidious. První díl sklidil solidních 74%, druhý díl, který plynule navázal a rozvinul děj prvního dílu (a sklidil 73%) a přestože slízl více kritiky, než první díl, lze jej bez většího přivření očí zařadit mezi filmy, jež mělo důstojné pokračování (a kterých moc není, což je holý fakt). Letos vplul do kin třetí díl, který se vrací dějově na začátek, před události prvních dvou dílů a pohroma byla na světě. Zatímco fanoušci série (a tvorby Jamese Wana) v pohodě přejdou fakt, že se jedná o nejslabší díl série a budou spokojeni s množstvím lekavých scén a děsivým dějem a vcelku uspokojivým koncem (byť snadno předvídatelným), vlna odpůrců filmu tentokrát výrazně překročila tu fanouškovskou.

Člověk by si řekl, že tito "uznávaní experti na filmy" snad nemají na práci nic jiného, než od rána do večera navštěvovat kinosály, cpát se předraženým popcornem a lít do sebe příšerně přeslazenou limonádu a poté doma od klávesnice kázat světu jak strašnou chybu by udělali shlédnutím filmu, který právě přetrpěli, pozuráží všechny tvůrce, herce a nakonec i diváky, kteří v kině seděli s ním za to, že se projevili ve smyslu, že se jim film líbil.

Jistě už dávno jste se naučili ty komentáře nečíst a když se Vám filmový zažitek líbí, tak si jej pustíte znovu a kdykoli bez ohledu na nějakou "Playman z ČSFD", co si vymýšlí přezdívky a neumí se pod svůj názor ani podepsat... Ale stejně ten pohled sjede dolů, vy se začtete do prvních řádků a buďto souhlasně kývete hlavou a nebo máte tendenci autora článku poslat do míst, kam an slunce nesvítí. V tomto státě není zakázáno publikovat svůj názor, ale neměl by být vnucován ostatním ve stylu "Já jsem ten neomylný". Jako určitá protihodnota by jistě byla možnost jednotlivé názory v komentářích ohodnotit tolik známým palcem nahoru podobně jako statusy na soc. síti.

Představte si, že posíláte svému známému nebo sourozenci odkaz na film z ČSFD a váš známý (samozřejmě bez jediné předchozí zkušenosti s filmem) usoudí na základě procentuálním hodnocení, že se nekoukne, jelikož film "má jen 61%". To by ve Vás bouchly zase tak, že by se z Vás stal Hulk za míň, než lusknutí prstu. Přitom se stačí jen jedno - ignorovat komentáře s hodnocením, které má vliv na procenta a udělat si názor na film sám. A to jedině tak, že se na něj podíváte Jediné, co tím riskujete, že ztratíte v průměru 90-120 min života. Každý z nás jistě mrhal časem i horším způsobem a kdyby bylo nejhůř - můžete se přihlásit, vytvořit si stupidní přezdívku a začít kritizovat taky pod rouškou anonymity, jak jinak.

Snadněji se kritizuje práce druhých, než něco vymýšlí.... Kdyby tak ti nejpřesvědčivější kritici zkusili natočit film sami a mohli by tak zde předělat všechny scény, které se jim tak nelíbily. Vyměnit herce, jejichž kožené obličeje už nikoho nezajímají, zkusit předělat to "100x viděné a předvídatelné" a to s rozpočtem, za který byste si nekoupili ani 3+kk v Praze 6

Kdybyste tak aktivní byli v komentářích porno videí, které navštěvuje co jistě oni zmínění diskutéři. Myslím, že většinu lidí by pobavilo přečíst si komentáře k umělým částem těla hereček, zvukovému doprovodu, hereckých výkonů, výběru lokalit a kvalitu scénáře. Co takhle začít místo filmů na csfd.cz začít recenzovat tento žánr? :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Strašidla z ČSFD movies 19. 08. 2015 - 15:45