Komentář, na který odpovídáte

26. 04. 2017 - 19:00
 

sayonara: Prosím neoznačujte moje odhady za "typicky ženské reakce", jsou to reakce na zdejší komentáře společnosti. Mezi mými přáteli není žádná zlatokopka ani nikdo, kdo by spal s alkoholiky a flinky, natož pak aby jejich děti házel na slušné hochy. Gruppen sexu také mí přátelé neholdují, alespoň co je mi známo u těch, kteří se mnou o svém sexuálním životě mluví.

Neříkám, že vzory v rodině fungují, ale tvrdit, že se přenášejí matka-dcera, otec-syn, je dost nešťastné zjednodušení. Pokud bych měla analyzovat například konkrétně můj případ, pak jsem z největší části kombinací svého otce a jeho matky, co do charakteru a přístupu ke vztahům, nikoliv 99% kopií svojí matky.

Pak taky opomíjíte to, že někdo si může špatné vzorce chování ve svém okolí uvědomit a vytvořit si vlastní vzorce. Co je na tom těžkého - vidíte, co dělá váš rodič špatně, tak si prostě řeknete "Aha, takhle to nefunguje, tak já to budu dělat jinak, abych nedopadl stejně".

Když píšete, že je třeba ženu izolovat v případě "nevyhovující" rodiny od jejího rodu a zajistit s nimi minimální kontakt, měl byste jako vystudovaný psycholog vědět, že to zavání manipulací. Izolace oběti od rodiny a přátel je prvním krokem k manipulativnímu útoku. A kdo je schopen posoudit, které rodinné schéma je špatné a které ne? Kdo pochází z bezchybně fungující rodiny? Vynechme jasně patologické příklady alkoholiky a gamblery rozvrácených rodin, ale v případě rozvedených rodin nebo těch, kde je dominantnější matka?

Vaše odpověď

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.