Komentář, na který odpovídáte

26. 04. 2017 - 20:52
 

agent: "Prosím neoznačujte moje odhady za "typicky ženské reakce""

Nechci nikoho urážet, a rozhodně si žen vážím, stejně jako vás. Nicméně na ne úplnou chválu žen od kohokoli na světě se objeví vždy od žen stejná reakce: 1) máš špatné zkušenost se ženami; 2) nenávidíš ženy; 3) chyba je v tobě.

//

"Neříkám, že vzory v rodině fungují, ale tvrdit, že se přenášejí matka-dcera, otec-syn, je dost nešťastné zjednodušení. Pokud bych měla analyzovat například konkrétně můj případ, pak jsem z největší části kombinací svého otce a jeho matky, co do charakteru a přístupu ke vztahům, nikoliv 99% kopií svojí matky."

Možná vás to překvapí, ale já nenapsal ani slovo o tom, že dcera je kopií své matky. Vkládáte mi do pera něco, co netvrdím. Kdokoli včetně vás se může velice snadno přesvědčit, pokud si mé příspěvky znovu přečtete.

Já jsem pouze napsal, že dcera přenáší vzory z rodiny a jejího fungování. Nic o tom, že si přenáší pouze vzory z matky - to už je váš výmysl.

//

"Pak taky opomíjíte to, že někdo si může špatné vzorce chování ve svém okolí uvědomit a vytvořit si vlastní vzorce."

Může, ale zvyk je železná košile. A tady už nepracuje jen zvyk, ale navíc ještě geny a reflexy upevněné výchovou od útlého dětství. Máte samozřejmě pravdu, ale je to těžší, než vylézt na Mount Everest. Ale přesto se to někdy podaří, a přejme si, aby to bylo častěji.

//

"Izolace oběti od rodiny a přátel je prvním krokem k manipulativnímu útoku."

Zase mi vkládáte, co jsem nenapsal. Nenapsal jsem ani slovo o izolaci od přátel, ba dokonce jsem nenapsal ani slovo o izolaci vůbec.

Kromě toho manipulujete už vy. Představte si, že prvním krokem k útoku a vraždě nožem je setkat se s někým o samotě. Když budete takto argumentovat, za chvíli se tu dozvíme, že když se muž setká se ženou o samotě, je to proto a jen proto, že ji chce zavraždit nožem. Jak jistě víte, setkání se ženou o samotě je prvním krokem k útoku na ní nožem. - Stejná argumentace.

Jakékoli rozhodnutí páru má být svobodné rozhodnutí či dohoda obou z nich. Ať se dohodnou na čemkoli - třeba na místu bydlení.

//

"A kdo je schopen posoudit, které rodinné schéma je špatné a které ne? Kdo pochází z bezchybně fungující rodiny?"

Doufám, že důsledně v životě děláte pouze ta rozhodnutí, ke kterým jste dokonale kompetentní - a žádná jiná.

Mluvíme o osobním výběru a rozhodování ohledně partnera či rodiče budoucích dětí. Ačkoli téměř nikdo na světě není schopen posoudit, zda jeho výběr partnera do života bude dobrý, přesto to všichni dělají.

Nemluvíme tu o znaleckých posudcích, o vědeckých pracech, ale nýbrž o výběru partnera - kterou skoro nikdo neumí, a nikdo není schopen (jak dokazují statistiky rozchodů a rozvodů), ale přesto to skoro každý v životě dělá.

//

"Ale v případě rozvedených rodin nebo těch, kde je dominantnější matka?"

V případě opakovaně rozvedené matky si udělejte statistiky, kolik dcer takových matek je schopno udržet rodinu. Pak namítejte.

O dominantnější matce jsem nemluvil ani slovo. Opět je mi podstrčeno něco, co jsem netvrdil. Matka může být klidně dominantní, a může to být ok. Pokud si jakákoli matka - ať dominantní, submisivní či ve středu - není schopna vážit muže a psychicky kastruje otce: Pak dcera bude s velkou šancí dělat totéž.

Já tu nejsem od toho, abych maloval svět na růžovo. Na lež tu máme média, noviny, televizi, časopisy a různé weby - lže se dostatečně.

Vaše odpověď

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.