Doktor Barták? Jooo, to je ten "Doktor"

14. duben 2015 | 11.36 |

Během pondělka se na internetových portálech prošla zpráva o "lékaři" Jaroslavu Bartákovi a zrušení jeho 18-ti letého trestu za plánování tří vražd, jeho předcházející 12-ti letý trest za trýznění svých asistentek zůstává v platnosti. Trest byl odvolán na základě obhajoby právního zástupce pana Tandera, podle které Barták "blabolil pod vlivem alkoholu a léků." Ponechme stranou, jak je možné, že se ve vězeňském zařízení dostal k alkoholu a farmaceutickým látkám, ale každý člověk, který se trochu v této džungli vyzná ví, že je to snažší než vyplnit formulář daňového přiznání!

Nicméně pan Tander, jakožto právní zástupce, je zákonem vázá k tomu, aby svého klienta svědomitě hájil všemi dostupnými prostředky a všemi způsoby, které zákon umožňuje. Na revizora se v metru taky nemůžete zlobit, pokud Vás přistihne při jízdě načerno, dělá jen svoji práci. Jestli chcete někomu nadávat, tak leda sami sobě. Pan Petr Tander tudíž dělal pouze svou práci, za kterou je placen a že zvolil takovýto způsob obhajoby, potud vše v pořádku.

Nyní celý případ směřuje k opětovnému projednání a je dosti pravděpodobné, že tento způsob obhajoby měl pouze připravit půdu pro překlasifikování obvinění - Psychickou nezpůsobilost - a následné Bartákovo umístění do Psychiatrického zařízení. Všem, kteří kauzu sledují od začátku, je jasné, že pan Barták žije zjevně mimo realitu. Jeho neustálá potřeba pocitu důležitosti v kombinaci s postavením lékaře a členstvím v Lions Clubu (a z toho vyplývajícími privilegii díky známosti s významnými členy) udělaly z tohoto člověka doslova monstrum, které má pocit vlastní nedotknutelnosti a který svou "vyjímečnost" dával najevo zveřejňováním fotografií s politiky a duchovními představiteli.

Tento člověk je spoustě občanů naprosto nesympatický a spousta lidí mu za jeho skutky přeje co nejvyšší trest, ponechme však stranou předsudky a zamysleme se nad podstatným a to je výše trestu, který nebude adekvátní, i kdyby pan Barták dostal 50 let.

Není pochyb o tom,že pan Barták je (navzdory tvrzení svého obhájce) více než způsobilý a pro občany této země nebezpečný i ve vězení! Každý má právo na spravedlivý soud a v případě, že si svůj trest odseděl a splatil svůj dluh společnosti, má právo se zařadit zpátky do společnosti, avšak toto není případ pana Bartáka. Pan Barták však patří k tomu druhu trestanců, za kterými by se měly zabouchnout dveře a zahodit klíč! Člověk jako on je nebezpečný nejen tím, že žije ve vlastním zvráceném světě, ale především tím, že činů, které měl plánovat ve vězení, je více než schopný! Teď se bude snažit uhrát své chování na psychické potíže a v tom tkví ona zrůdnost tohoto člověka - vše činí při plném vědomí a naprosto chladnokrevně za pomoci svého právníka a českého soudního systému!

Justice jako taková, by se měla zamyslet nad vybudováním zařízení, ze kterého by nebyl možný únik a kde by systematicky byly umisťováni vězni s vážnými psychickými problémy, neléčitelní sexuální delikventi a sérioví vrazi, namísto pohodlného Bohnického zařízení,kde jsou umísťování podle dosavadního klíče. A k jeho financování by přispíval stát, jelikož pan Babiš slíbil, že to "Prostě zařídí".

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře