Mykání...

2. květen 2015 | 13.21 |

 ......aneb pozor na to, co říká Vaše žena

Netřeba si dělat iluze, endorfiny, neboli hormony štěstí, udělají z každého muže, i toho nejdrsnějšího, zamilovaný jogurt. Včetně toho, který snídá hřebíky. Je pochopitelné, že v prvních fázích vztahu nazývá každý muž svou partnerku něžně a láskyplně jako "Lenička,  Pájinka, Zuzanka, Lucinka, Peťulka" atd atd. V pozdější fázi je Vaše partnerka Vámi nazývána jako "mladá, stará, roba, žena" a pokud dojde k nesváření obou stran, je naše partnerka pojmenována po mnohých hospodářských zvířatech. Rovněž si není třeba dělat iluze o ženách, když jsou ve smečkách, daleko od doslechu svých partnerů, tak samy používají výrazy, že by se červenalo i rajče. Nicméně žádný z výrazů, kterým Vás může žena počastovat, není tak nebezpečný, jako slovo "MY". 

Každý z nás toto nevědomky použil a sami jsme také byli zahrnutí do procesu mykání. U dveří se objeví přítelům kamarád se slovy "Čau, potřebujem Tomáše na bowling,není nás dost na ligu" a žena odpoví: "Nám se dneska nikam nechce". Kdyby kamarád nebyl slušně vychovaný,tak by jistě odpověděl: "No ale tebe se nikdo neptal nádhero" :-) Nebo klasika všech klasik - v restauraci. Výběr si bílého nebo červeného víno partnerka odpovídá naprosto běžně předchozí domluvy, nehledě na partnerovy preference a nebo ještě lépe - nehledě na to, že ne vše, co si objedná z jídelního lístku, se hodí k bílému vínu (nebo je to naopak).

Ženy mykání používají rády a ve velké míře. Užili jsme si dovolenou, my máme hlad, jsme připraveni se k sobě nastěhovat, chceme si pořídit psa. Na posledním příkladě je to hezky vidět. Samozřejmě, že žena si pořízení psa plánuje dlouhodobě, (ale nechce tuto volbu učinit sama, chce žít s vědomím, že to rozhodnutí bylo učiněno společně) a partner, v domnění, že se jí tím učiní šťastnou, souhlasí, aniž by si uvědomoval následky. Přistoupil v tuto chvíli na proces mykání a od chvíle,kdy si jej partnerka pořídí, bude tento fakt partnerovi neustále připomínán. A to ve formě, ne zcela zábavné. Kdykoli se Vaše partnerka pochlubí s pejskem na sociálních sítích, nikdy nepoužije větu typu "roste mi před očima", vždy bude říkat "roste nám jako z vody", nebo "už je nám dneska rok". Žena se nikdy nepoloží otázku ve znění: "Chtěla bych si pořídit psa, co ty na to?" Ne, většinou je otázka formulována takto: "Co kdybychom si pořídili psa?" Ideální odpověď by měla tedy znít: "Pokud si myslíš, že výchovu psa zvládneš, tak si ho pořiď, nebudu mít problém žít s ním ve společné domácnosti." Jenže žena takovou odpověď slyšet nechce. Chce slyšet odpoveď na otázku, kde je použito ono magické mykání, čili bude otázku tak dlouho překrucovat, dokud neuslyší souhlas, čili to, co sama chtěla a do čeho Vás jemně vmanipulovala.

Mykání je nebezpečná instituce, zejména, jedná-li se o pořízení dítěte. My máme rýmu, my jsme nemocní, my jsme byli u doktora, my jsme si koupili nové šatičky... Tady je ovšem mykání ze strany rodičů v pořádku, jelikož dítě je "naše", čili se na jeho biologickém pořízení museli nutně podílet dva lidé. Mykát začínají děti poměrně brzy, vlastně od chvíle,když se naučí mluvit. Málokdo v dětství říká "Mí rodiče mi nedovojí u tebe přespat", spíš řeknou "Naši mi to nedovolí", nebo "byl jsem s našima u moře před 10 lety". Lze tedy původ mykání vystupovat tady? Zajímavé je, že žádný muž neřekne před kamarádem "Byli jsme na fotbale", spíš řekně něco ve stylu "Byl jsem s klukem na fotbale". 

Muži se mykání přirozeně brání, evoluce je naprogramovala tak, aby byli samostatní, soběstační a alfasamci ve vztahu. Ve skutečnosti je to však tak, že muž je hlava rodiny a žena krkem, který tou hlavou ohýbá. A mykání je k tomu dokonalý prostředek, kterému muž nakonec stejně podhlehne. Pokud je žena chytrá, dokáže mykání aplikovat tak šikovně, že muž má dojem, že o všem rozhodl on, čímž jeho ego dosáhlo svého a přitom nemá pocit, že jen tupě plní něco, co si jeho žena vyvzdorovala, neboli "vymykala". Nejsmutnější bývá, když však muž mykání nedokáže unést a toto často bývá jedna z příčin rozchodů, i když často přiznávají muži něco jiného, vždy to však bývá pocit, že je ženou ovládán. Chytrý muž však ví, že když občas udělá ústupek a občas ono mykání chytře přejde, vrátí se mu to 10x ve vztahu, 100x v domácí atmosféře a 1000x v ložnici.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Mykání... agent 26. 04. 2017 - 00:17