Miloš Zeman - rameno spravedlnosti

6. květen 2015 | 15.16 |

 Miloš Zeman - celebrita

A tenhle znáte? Volá takhle prezidentův kancléř na Hrad a říká prezidentovi: Miloši, nemohl bys zase něco plácnout do novin, ať se mi novináři přestanou šťourat v nákupu té moji vily. Zeman se zamyslí a řekne Mynářovi: Podívej Vráťo, zkusit to klidně můžu, ale ten tvůj barák, to je fakt úlet! :-)

Ale jak Miloš řekl, tak učinil. Každý týden se na zpravodajských serverech objevuje alespoň 2 články (v obdobích Milošových "perel" je jich samozřejmě víc) o prezidentových výrocích, názorech, návštěvách a dalších záležitostích spojených s jeho jménem. Naposledy na sebe upozornil kauzou, kdy odmítl jmenovat 3 vysokoškolské rektory a to z důvodů, které jsou dětiské. Miloš Zeman totiž je přerostlé dítě a jako hračku dostal tuto republiku!!!. Důvody se sám neobtěžoval vysvětlovat, ale jako vždy, poslal svého šaška, pardon, hradního mluvčího Ovčáčka, který, poměrně energicky, odcitoval článek zveřejněný na serveru IDnes. Podle něj měl jeden z rektorů v minulosti co dočinění v kauze Komerční banky, druhý z nich měl kontakty na VB před rokem 1989 a poslední z pomyslných mušketýrů má "škraloup" v podobě účinkování v propagandě armády ČSSR. 

Tato argumentace je směšná především proto, že sám kancléř Mynář nemá potřebnou prověrku NBÚ již 2 roky, jeho tiskový mluvčí psal do HALÓ (čili komunistických) novin, ministr financí má ve své rodné zemi problémy se svým účinkováním v STB a více než polovina parmalentu má minulost spojenou se stranou KSČ, nicméně kdyby zde měli sedět jen lidé, kteří tuto minulost nemají, tak je věkový průměr poslanecké směnovny 30 let. 

Bylo také naznačeno, že prezident se takto rozhodnul učinit za základě článku zveřejněném na serveru IDnes, kde byla tato informace zaslaná anonymně. Je klidně možné, že v tom má prsty lobbista Antonín Blaník, který má s prezidentem v současnosti špatné vztahy, kvůli prezidentovu (údajnému) vztahu s matkou pana Blaníka a Tonda tudíž škodí prezidentovi, kudy chodí. Od doby, kdy se o "míč ve vzduchu" nestará panu prezidentovi Tonda Blaník osobně, musí se Miloš Zeman starat o svou popularitu sám. A tady lze vystopovat prezidentům záměr. Zeman se totiž nechová jako hlava státu, ale jako zpěvák punkové kapely, který na sebe neumí upozornit kvalitou hudby, tak to zkouší výroky a vzhledem - i když tady už má pan prezident nejlepší léta za sebou - bez urážky.

 

Miloš Zeman se řídí heslem, že špatná reklama neexistuje a tudíž na sebe upozorňuje tempem alá Iveta Bartošová. Ono pověstné donutilovské "Pořád se něco děje" by se v Zemanově interpretaci dalo užít jako "Pořád se něco musí dít". Je jedno, jak to celé vyzní, jaký dopad bude mít výrok na veřejné mínění a nebo ony výroky bude tvářit odborná veřejnost, Miloš Zeman zkrátka musí být v popředí zájmu, v kurzu. Miloš Zeman je všechno možné, jen ne hlupák. On dobře ví, že argumenty, na základě kterých se rozhodnul nejmenovat profesory Fajta, Ošťádala a Eichlera, mu každý solidně omlátí o hlavu a budou poukazovat na již zmíněný prezidentům tým. Je mu to však jedno, hlavně, že se o něm zase chvíli bude mluvit. Pak vše utichne, jako už mnohokrát předtím, ale Miloš Zeman si opět najde příležitost, jak se zviditelnit. 

Miloš Zeman se (podle vyjádření lidí v jeho nejbližším okolí) ještě nerozhodl, zda zopakuje svou prezidentskou kandidaturu (a v současné chvíli si nikdo neumí představit, že by byl znovu zvolen) ale nepochybujte, že kdyby se Miloš přeci jen rozhodnul si pobyt na Hradě prodloužit, bude na své konkurenty vytahovat a házet špínu se stejnou vervou, s jakou se snaží zviditelnit nyní! A při kvalitě kandidátů, kteří se profilují již nyní (Škromach, Okamura) by mu munice asi jen tak nedošla. Prezident má být autorita, reprezentovat stát a úřad, do kterého byl zvolen a nikoli se chovat jako ožralá celebrita, která se dříve proslavila nějakým hitem, ale ten už dnes nikdo neposlouchá a proto na sebe upozorňuje jako malé dítě, které se dožaduje pozornosti. 

Konec konců příštím prezidentem České republiky nebude nikdo, koho si zvolí národ, ale bude jím ten, komu nějaký podnikatel (kupříkladu majitel Agrofertu) zaplatí volební kampaň a koho sám bude onen hypotetický podnikatel chtít. třeba i takovou "celebritu", jakou Miloš Zeman bezesporu je.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře